5 יתרונות למוציאים דרכון אירופי

החלום של ישראלים רבים זה להיות בעלי דרכון זר, זאת אומרת דרכון ממדינה אחרת מלבד ישראל כאשר הדרכון האירופאי הוא בין הדרכונים המבוקשים ביותר. לא סתם הוצאת דרכון זר הפך להיות מהלך שרבים עושים, ובמהלך השנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להוציא דווקא דרכון של אחת מהמדינות האירופאיות וזאת משום שלדרכון אירופי יש יתרונות רבים למי שמחזיק בו.

יתרון ראשון – מעבר קל וחופשי בין מדינות כולל לטובת מגורים

הוצאה של דרכון של אחת ממדינות השייכות לאיחוד האירופאי מקנה למחזיק בדרכון מעבר מהיר, קל ופשוט בין כל המדינות השייכות לאיחוד האירופאי. המעבר בין המדינות יכול להיות לכל מטרה ללא כל מגבלות למשל למטרות של טיולים, פנאי וחופשה אך בעל הדרכון יכול גם לחיות במדינה אחרת כל עוד היא חלק מהאיחוד האירופאי,  לעבוד וללמוד בה ולמעשה לנהל את כל חייו בכל מדינה ולא רק במדינה בה יש לו את האזרחות.

יתרון שני – השכלה

נושא ההשכלה והלימודים באופן כללי הוא נושא חשוב ביותר בעיקר בעולם המערבי אשר מקפיד מאוד כי מערכות החינוך השונות החל מגני ילדים, בתי ספר ועד מוסדות להשכלה גבוהה יהיו טובים ככל הניתן, כאשר חלק ממוסדות ההשכלה החשובים והנחשבים בעולם נמצאים באירופה. בעלי דרכון אירופי זכאים ללמוד במוסדות החינוך והאוניברסיטאות בכל אחת מהמדינות ללא כל עלות או בעלות זולה ביותר מה שמאפשר להקנות לילדים לימודים איכותיים, טובים ומתקדמים.

יתרון שלישי – שרותי רפואה

למעשה, בכל מדינה באיחוד האירופאי האזרחים הינם בעלי ביטוח בריאות, אמנם בסיסי אבל איכותי. למרות שכל מדינה מחזיקה מערך רפואי משלה אשר נותן מענה ושירות לאזרחי אותה מדינה, כלל אזרחי האיחוד האירופי הינם בעלי ביטוח בריאות נרחב, ביטוח המאפשר להם לקבל טיפול רפואי בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי ולא רק במדינה אליה הם שייכים.

יתרון רביעי – בטחון ופרטיות

נושא של בטחון, פרטיות ואבטחת מידע זהו נושא מאוד חשוב וקריטי בעיקר בעולם של ימינו שהוא עולם אשר בחלקו הגדול מתבסס על מאגרי מידע דיגיטליים של אנשים. באיחוד האירופאי יש דגש והקפדה מאוד גדולה בכל מה שקשור לפרטיות האזרחים ושימוש במאגרי מידע. מעבר לנושא של פרטיות יש גם את כל מה שקשור לבטיחות של מזון, מוצרים מסוכנים ובעייתיים אשר מהווים גורם בעייתי בכל העולם.

יתרון חמישי – כלכלי

בעלי דרכון אירופי נהנים מתמריצים כלכליים הכוללים בין היתר מס מוזל ואטרקטיבי על השקעות. הנושא רלוונטי גם בתוך מדינות האיחוד אך גם מול מדינות אחרות מולן חתם האיחוד על הסכמים המקנים לאזרחי האיחוד ליהנות מתנאים מיסויים אטרקטיביים ביותר.

אלו רק חלק מהיתרונות מהם נהנים בעלי דרכון אירופי, מה שהופך את האטרקטיביות שלו לרבה עוד יותר ויכולה להסביר למה ישראלים רבים נמצאים בתהליך של הוצאת דרכון שיכול לשנות להם את החיים.