עו"ד נזיקין

כל מה שאתם צריכים לדעת על עו"ד נזיקין בצורה נכונה והאם המקרה שלכם קשור גם הוא לדיני נזיקין ע"פ החוק.

ישנן סוגי עוולות נזיקין:

עוולות מכוונות הן פעולות הכוללות מעשים מכוונים ואילו עוולות בלתי מכוונות כוללות תאונות, רשלנות ופעולות לא זהירות. החוק יכול להיות מבלבל ולכן בעל מקצוע כמו עורך דין נזיקין צריך לייצג אתכם, בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר בכל הנוגע להגשת תביעה בגין פציעות שנגרמו עקב מעשיו של אחר.

עוולות נזיקין הן קטגוריה של עוולות אזרחיות שיכולות להוביל לאחריות משפטית בגין נזקים, לרבות פיצוי בגין הפסדים בפועל כמו גם נזקים עונשים שנועדו להעניש את המזיק ולרדת עוולות עתידיות. נזיקין שונים מהמקרים המשפט הפלילי המתייחסים לענישה של המדינה בגין הפרות נגד החברה והסדר הציבורי. תפקידה של מערכת הנזיקין הוא לספק מנגנון לפיצוי או תיקון של נזקים אשר אינם עשויים להיות מכוסים תחת מושג משפטי אחר כגון אובדן הכנסה, נזק לרכוש, פגיעה במוניטין וכמה סוגיות חוזיות.

דיני הנזיקין כפופים לעקרונות השולטים בכל החוק באופן כללי:

לא כל פעולה שתגרום לאחריות משפטית תגרום לתביעת נזיקין מוצלחת. על התובע להוכיח כי מעשיו של הנתבע היו בלתי סבירים ואינם תואמים את חובת הזהירות הבסיסית. אם אין אפשרות להראות אשם, אי אפשר לשחזר פיצויים או נזקים עונשיים בגין פגיעה שנגרמה על ידי פעולת צד אחר. למשל, כאשר מתרחשת תאונה, שבה חברה נתבעת כיוון שהמוצר שלה לא תקין וגרם לפציעה של אחר, על התובע להוכיח כי היה פגם בייצור והדבר גרם לפגיעה. ישנם מקרים ובהם הגשת התביעה אל מול חברת הביטוח תוביל לדחיית התביעה, זאת כאשר לא קיימת הוכחה כי אכן הפגם הוא זה שגרם לתאונה ולנזק שנגרם.

דיני נזיקין הם ענף של משפט אזרחי העוסק בעוולות אזרחיות המשפיעות על האדם או על רכושו, ואין כל אחריות פלילית. סעדים אזרחיים נאכפים באמצעות תביעות פרטיות בין צדדים.

מה עושה עו"ד נזיקין?

עורכי דין בנזיקין ידועים גם כעורכי דין לנזקי גוף או מתדיינים אזרחיים. הם מייצגים את התובע בכל תביעה פרטית. כחלק מהייצוג המשפטי, עורכי הדין מציינים את החוק ואת העובדות התומכות בעניינו של לקוחו כדי לשכנע שופט או חבר מושבעים כי הלקוח שלו זכאי לפיצוי כספי בגין פציעות שנגרמו ממעשיו של אחר.

מהי דוגמה לחוק נזיקין?

דוגמה לעוולה היא פגיעה גופנית. זה קורה כאשר מעשיו של אדם אחד ברשלנות גורמים לנזק אחר. במקרים רבים, לפציעות שנגרמו כתוצאה מתאונות יכולות להיות בעיות משפטיות מורכבות בין הצדדים המעורבים ולכן עדיף לפנות לעורך דין מנוסה המטפל בתיקים מסוג זה על בסיס יומי.

אילו תמריצים קיימים בתוך מערכת הנזיקין?

מטרתו של דיני הנזיקין היא לספק סעד משפטי צודק והוגן לנפגעי עבירה. יש גם תמריצים לעודד צדדים שנתבעים לקחת אחריות על מעשיהם כדי שלא יצטרכו לעבור על חשבון משפט. צדדים שבוחרים בבוררות יימנעו בדרך כלל ממשפטים ארוכים ויקרים שישאירו יותר זמן וכסף לפתרון התיק. פתרונות סכסוך חלופיים אלה (בוררות וגישור) הם פתרונות שנתמכו על ידי מערכת בתי המשפט.

מהי עוולה?

עוולה היא מונח משפטי המשמש לתיאור פעולה או חוסר מעשה הפוגעים בזכויותיו של הפרט ויכולים להוביל לאחריות אזרחית בגין כל הפסד ממשי, כמו גם נזקים עונשיים שנועדו להעניש את המזיק ולרדת עוולה עתידית.

עורכי דין בנזיקין ידועים גם כעורכי דין לנזקי גוף או מתדיינים אזרחיים. הם מייצגים את התובע בכל תביעה פרטית. כחלק מהייצוג המשפטי, עורכי הדין מציינים את החוק ואת העובדות התומכות בעניינו של לקוחו כדי לשכנע שופט כי הלקוח שלו זכאי לפיצוי כספי בגין פציעות שנגרמו לו.