מידע מעשיר שכדאי לקרוא

מידע מעשיר שכדאי לקרוא

אחת הדרכים הטובות ביותר להעשיר את הידע ולהרחיב אופקים היא באמצעות הרצאות מעניינות. הרעיון הזה הוא הבסיס לכינוסים ואירועים שבהם מרצים מעבירים הרצאות מרתקות בנושאים שונים לקהל שומעים מגוון. מפגשים חברתיים, כנסים במסגרת מקומות עבודה, הרצאות לקהל הרחב – כולם יכולים לסחוף משתתפים רבים יותר כשהם כוללים מידע מעניין הניתן מפי מומחים בתחומים שונים. 

העשרה בתחומים מגוונים 

בשנים האחרונות אירועים נמדדים בהשקעה שלהם במוזמנים, ולא מדובר דווקא על התפריט, אלא על המרצים המיועדים להעשיר ולעניין את הקהל. הרצאות הפכו לצורך מבוקש, אשר מעניק מידע מעניין, מרגש, מרתק ומגוון בנושאים שונים. יש חשיבות לבחירת המרצים והנושאים, חלקם מותאמים לקהל השומעים מבחינה מקצועית ואחרים נועדו להעשרה.  

גם כשמדובר על נושאים שאינם בהכרח קשורים לכנס, לנושאים מקצועיים או למקום עבודה מסוים. תחומים המועברים באופן מרתק יכולים להיות אבן שואבת לאנשים, בעיקר אם הנושאים והמרצים מפורסמים מראש. תחומי עניין רבים יכולים להוות עניין למגוון רחב של אוכלוסייה, ליצור גיבוש חברתי ולאפשר יציאה מהשגרה ואוורור. 

לדעת יותר 

אחת הדרכים הטובות והמעניינות להעניק לעובדים בחברה או בארגון זמן איכות שייתן להם ערך מוסף היא באמצעות מרצים מעניינים ומרתקים. אם מדובר בכנסים, במפגשי גיבוש של עובדים מחוץ לשעות העבודה או אם מדובר בטיול, מפגש חברתי או אירוע יום הולדת, הרצאה מעניינת ומרתקת יכולה להיות הדבר הראשון שייזכר מהאירוע. היא גורמת לאנשים לדבר על ההרצאה גם ימים אחריה ולאנשים מסוימים להשתמש במידע שרכשו אם הוא נוגע להם באופן אישי.  

להשאיר רושם עז 

כדי שההרצאה שתזמינו תשאיר רושם עז על השומעים, חשוב לבחור במרצה איכותי, מעניין, מומחה בתחומו, היכול להעשיר את הקהל ולתת טיפים רלוונטיים למציאות העכשווית. אין זה אומר שהמרצים חייבים להיות אנשים מפורסמים, אך יש משמעות לכך שהם יעוררו השראה, יהיו להם סיפורי חיים מעניינים או שיהיו מומחים שיכולים לתת טיפים חשובים ורלוונטיים למגוון רחב של אנשים. ככל שלהרצאה יש ערך מוסף מלבד הסיפור עצמו, ככל שהיא יותר תורמת, מרגשת ורלוונטית לקהל, כך היא תיזכר זמן ארוך יותר.   

מרצים איכותיים מהשורה הראשונה 

אם אתם מעוניינים להזמין מרצה למפגש חברתי או לאירוע של החברה, אתם ודאי תוהים כיצד תדעו שהמרצה יעניין את הקהל. מרצים איכותיים יכולים להפוך כל נושא הרצאה למעניין, אך ככל שהמרצה מומחה בתחומו ויודע גם לרתק ולהסביר באופן מעניין את הנושאים שבתחומו, כך ההרצאה תהיה מוצלחת יותר. מרצים המהווים השראה בסיפור חייהם, אנשים שפיתחו המצאה או רעיון חדשני ומיוחד שיכול להשפיע על אחרים הם אבן שואבת לאנשים רבים שישמחו לקחת חלק באירוע שבו תתקיים הרצאה כזו. כדי שזה יקרה כדאי לבחור מרצים שיודעים לרתק את הקהל ואף לסחוף אותו ומומלץ כמובן שיהיו בעלי ידע רב בתחום עיסוקם.